02 210 3762 myös muodossa 022103762Kuka soitti?
Lankapuhelin • Lounais-Suomi
Sama numero muissa muodoissa:
- +358 2 210 3762 (kansainvälinen)
- 00358 2 210 3762 (vanha kansainvälinen)
Onko numero turvallinen?
Tuntematon · ei vielä kokemuksia
Mitä mieltä olet?
Tuntematon numero. Kerro oma kokemuksesi alta.
Ei vielä kokemuksia. Selvitä lisää alta ja kerro oma kokemuksesi.
Painike avaa puhelimesi viestisovelluksen valmiilla viestillä. Puhelin voi kysyä luvan vaihtaa sovellusta. Se on turvallista: lähetät vain ESTO-viestin numeroon 173322.
Estä soitot: avaa viestitLyhyt vastaus: Numero 02 210 3762 (kansainvälinen muoto +358 2 210 3762, vanha muoto 00358 2 210 3762) on suomalainen lankapuhelin (Lounais-Suomi). Numeroalue on Traficomin rekisterissä osoitettu operaattorille Telia Finland Oyj (numero on voitu siirtää toiselle operaattorille). Tästä numerosta ei ole vielä käyttäjäraportteja. Jos sinulle on soitettu, kerro kokemuksesi alta. Estä puhelinmyyjien soitot kerralla SMS:llä ESTO numeroon 173322 (8 €/v).
Mitä tiedämme numerosta
- Operaattori (numeroalueen mukaan)
- Telia Finland Oyj
- Tyyppi
- Lankapuhelin
- Numeroalue
- +358 2210 (lankaverkko)
- Alue
- Lounais-Suomi
- Ensimmäinen havainto
- 21.6.2026
Operaattoritieto perustuu numeroaluejakoon. Numero on voitu siirtää toiselle operaattorille (tarkista nykyinen operaattori). Lähde: Traficom, avoin data (CC BY 4.0).
Tietoa numerosta
Tietoa numerosta 02 210 3762
02 210 3762 on suomalainen lankaverkon (kiinteän verkon) numero alueelta Lounais-Suomi. Prefiksi 02210 on Traficomin numerointimääräyksessä osoitettu operaattorille Telia Finland Oyj, mutta numero on voitu siirtää toiselle operaattorille numeron siirrettävyyden (MNP) kautta. Lankaverkon numerot kuuluvat tyypillisesti yrityksille tai kotitalouksille. Numero on havaittu julkisissa lähteissä (1 havainto).
Kannattaako numeroon vastata?
Lankaverkon numerosta soittavat usein yritykset, viranomaiset tai asiakaspalvelut, mutta myös puhelinmyyjät käyttävät niitä. Tarkista soittaja muiden käyttäjien kokemuksista tältä sivulta ennen kuin soitat takaisin.
Ole ensimmäinen ja kerro, kuka soitti
Tästä numerosta ei ole vielä käyttäjäraportteja. Kommenttisi auttaa muita tunnistamaan soittajan.
Usein kysyttyä numerosta
Kenen numero 02 210 3762 on?
Kenen numero +358 2 210 3762 on?
Mikä operaattori omistaa 02210-alkuiset numerot?
Onko numero 02 210 3762 turvallinen vastata?
Voinko estää 02210-alkuiset puhelinmyyjät?
Miksi numero 02 210 3762 soittaa minulle?
Yleisiä kysymyksiä tuntemattomista numeroista
Voinko poistaa oman kokemukseni jälkikäteen?
Voiko operaattori estää numeron puolestani?
Mitä sivun turvallisuusmittari kertoo?
Miksi tästä numerosta ei ole vielä kokemuksia?
Näin toimit tuntemattoman numeron kanssa
Lue useampi kokemus
Yksi arvio kertoo yhden ihmisen kokemuksesta. Useampi samansuuntainen havainto on paljon vahvempi merkki.
Soita itse takaisin oikeaan numeroon
Jos soittaja väittää olevansa pankista tai viranomaisesta, katkaise ja hae numero itse yrityksen omilta sivuilta. Älä käytä numeroa jonka soittaja antoi.
Tallenna toistuva häiritsijä nimellä
Tallenna numero puhelimeesi selkeällä nimellä, esimerkiksi Ei vastata. Näet heti kuka soittaa etkä vastaa vahingossa.
Lue lisää tuntemattomista numeroista
Numerohaku on ilmainen eikä vaadi rekisteröitymistä
Haku ja muiden kokemusten lukeminen on maksutonta. Palvelu näyttää numeroalueen operaattorin, numeron tyypin, alueen sekä muiden suomalaisten jakamat kokemukset. Maksullista on vain vapaaehtoinen telemarkkinointikielto.
Lue lisää ilmaisesta numerohaustaMitä palvelunumerot maksavat
0800 on soittajalle maksuton. 0600, 0700 ja 0900 ovat maksullisia palvelunumeroita. 010, 020, 0100, 0200 ja 0300 ovat valtakunnallisia yritysnumeroita. Hinta on aina ilmoitettava palvelun markkinoinnissa.
Lue opas: maksulliset palvelunumerotSaman alueen numeroita
Samoihin aikoihin havaittuja numeroita
kenennumero.fi on ilmainen numerohaku: operaattoritiedot perustuvat Traficomin numerointipäätöksiin ja kokemukset ovat käyttäjien jättämiä. Palvelu on tarvittaessa yhteydessä viranomaisiin, kuten Traficomiin ja Tietosuojavaltuutettuun.