034 206 9311 myös muodossa 0342069311Kuka soitti?
Lankapuhelin • Häme, Pirkanmaa
Sama numero muissa muodoissa:
- +358 34 206 9311 (kansainvälinen)
- 00358 34 206 9311 (vanha kansainvälinen)
Onko numero turvallinen?
Tuntematon · ei vielä kokemuksia
Mitä mieltä olet?
Tuntematon numero. Kerro oma kokemuksesi alta.
Ei vielä kokemuksia. Selvitä lisää alta ja kerro oma kokemuksesi.
Painike avaa puhelimesi viestisovelluksen valmiilla viestillä. Puhelin voi kysyä luvan vaihtaa sovellusta. Se on turvallista: lähetät vain ESTO-viestin numeroon 173322.
Estä soitot: avaa viestitLyhyt vastaus: Numero 034 206 9311 (kansainvälinen muoto +358 34 206 9311, vanha muoto 00358 34 206 9311) on suomalainen lankapuhelin (Häme, Pirkanmaa). Numeroalue on Traficomin rekisterissä osoitettu operaattorille Länsilinkki Oy (numero on voitu siirtää toiselle operaattorille). Tästä numerosta ei ole vielä käyttäjäraportteja. Jos sinulle on soitettu, kerro kokemuksesi alta. Estä puhelinmyyjien soitot kerralla SMS:llä ESTO numeroon 173322 (8 €/v).
Mitä tiedämme numerosta
- Operaattori (numeroalueen mukaan)
- Länsilinkki Oy
- Tyyppi
- Lankapuhelin
- Numeroalue
- +358 3420 (lankaverkko)
- Alue
- Häme, Pirkanmaa
Operaattoritieto perustuu numeroaluejakoon. Numero on voitu siirtää toiselle operaattorille (tarkista nykyinen operaattori). Lähde: Traficom, avoin data (CC BY 4.0).
Tietoa numerosta
Tietoa numerosta 034 206 9311
034 206 9311 on suomalainen lankaverkon (kiinteän verkon) numero alueelta Häme, Pirkanmaa. Prefiksi 03420 on Traficomin numerointimääräyksessä osoitettu operaattorille Länsilinkki Oy, mutta numero on voitu siirtää toiselle operaattorille numeron siirrettävyyden (MNP) kautta. Lankaverkon numerot kuuluvat tyypillisesti yrityksille tai kotitalouksille.
Kannattaako numeroon vastata?
Lankaverkon numerosta soittavat usein yritykset, viranomaiset tai asiakaspalvelut, mutta myös puhelinmyyjät käyttävät niitä. Tarkista soittaja muiden käyttäjien kokemuksista tältä sivulta ennen kuin soitat takaisin.
Ole ensimmäinen ja kerro, kuka soitti
Tästä numerosta ei ole vielä käyttäjäraportteja. Kommenttisi auttaa muita tunnistamaan soittajan.
Usein kysyttyä numerosta
Kenen numero 034 206 9311 on?
Kenen numero +358 34 206 9311 on?
Mikä operaattori omistaa 03420-alkuiset numerot?
Onko numero 034 206 9311 turvallinen vastata?
Voinko estää 03420-alkuiset puhelinmyyjät?
Miksi numero 034 206 9311 soittaa minulle?
Yleisiä kysymyksiä tuntemattomista numeroista
Näkyykö nimeni kun kirjoitan kokemuksen?
Miksi jotakin numeroa ei löydy palvelusta?
Miksi tuntematon numero soitti vain kerran?
Voiko soittajan sijainnin selvittää numerosta?
Näin toimit tuntemattoman numeron kanssa
Kilpi tunnistaa soittajan
Telemarkkinointikieltoon sisältyy Kilpi-sovellus ensimmäisen vuoden ilmaiseksi. Se tunnistaa ja estää huijaus- ja myyntisoittoja sekä varoittaa huijausviesteistä.
Katso kokemusten päivämäärät
Numero voi vaihtaa haltijaa. Tuore havainto kertoo nykytilasta, vanha voi koskea aivan eri soittajaa.
Soita itse takaisin oikeaan numeroon
Jos soittaja väittää olevansa pankista tai viranomaisesta, katkaise ja hae numero itse yrityksen omilta sivuilta. Älä käytä numeroa jonka soittaja antoi.
Lue lisää tuntemattomista numeroista
Numerohaku on ilmainen eikä vaadi rekisteröitymistä
Haku ja muiden kokemusten lukeminen on maksutonta. Palvelu näyttää numeroalueen operaattorin, numeron tyypin, alueen sekä muiden suomalaisten jakamat kokemukset. Maksullista on vain vapaaehtoinen telemarkkinointikielto.
Lue lisää ilmaisesta numerohaustaOperaattori määräytyy numeroalueen mukaan
Puhelinnumeron operaattori määräytyy numeron alkuosan mukaan Traficomin numeroaluejaossa. Numero on kuitenkin voitu siirtää toiselle operaattorille, joten numeroalueen operaattori ei aina ole nykyinen. Nykyisen operaattorin voi tarkistaa siirretytnumerot.fi-palvelusta.
Lue opas: numeron operaattoriSaman alueen numeroita
kenennumero.fi on ilmainen numerohaku: operaattoritiedot perustuvat Traficomin numerointipäätöksiin ja kokemukset ovat käyttäjien jättämiä. Palvelu on tarvittaessa yhteydessä viranomaisiin, kuten Traficomiin ja Tietosuojavaltuutettuun.