05 358 478 myös muodossa 05358478Kuka soitti?
Lankapuhelin • Kaakkois-Suomi
Sama numero muissa muodoissa:
- +358 5 358 478 (kansainvälinen)
- 00358 5 358 478 (vanha kansainvälinen)
Onko numero turvallinen?
Tuntematon · ei vielä kokemuksia
Mitä mieltä olet?
Tuntematon numero. Kerro oma kokemuksesi alta.
Ei vielä kokemuksia. Selvitä lisää alta ja kerro oma kokemuksesi.
Painike avaa puhelimesi viestisovelluksen valmiilla viestillä. Puhelin voi kysyä luvan vaihtaa sovellusta. Se on turvallista: lähetät vain ESTO-viestin numeroon 173322.
Estä soitot: avaa viestitLyhyt vastaus: Numero 05 358 478 (kansainvälinen muoto +358 5 358 478, vanha muoto 00358 5 358 478) on suomalainen lankapuhelin (Kaakkois-Suomi). Numeroalue on Traficomin rekisterissä osoitettu operaattorille Telia Finland Oyj (numero on voitu siirtää toiselle operaattorille). Tästä numerosta ei ole vielä käyttäjäraportteja. Jos sinulle on soitettu, kerro kokemuksesi alta. Estä puhelinmyyjien soitot kerralla SMS:llä ESTO numeroon 173322 (8 €/v).
Mitä tiedämme numerosta
- Operaattori (numeroalueen mukaan)
- Telia Finland Oyj
- Tyyppi
- Lankapuhelin
- Numeroalue
- +358 5358 (lankaverkko)
- Alue
- Kaakkois-Suomi
- Ensimmäinen havainto
- 6.6.2026
Operaattoritieto perustuu numeroaluejakoon. Numero on voitu siirtää toiselle operaattorille (tarkista nykyinen operaattori). Lähde: Traficom, avoin data (CC BY 4.0).
Tietoa numerosta
Tietoa numerosta 05 358 478
05 358 478 on suomalainen lankaverkon (kiinteän verkon) numero alueelta Kaakkois-Suomi. Prefiksi 05358 on Traficomin numerointimääräyksessä osoitettu operaattorille Telia Finland Oyj, mutta numero on voitu siirtää toiselle operaattorille numeron siirrettävyyden (MNP) kautta. Lankaverkon numerot kuuluvat tyypillisesti yrityksille tai kotitalouksille. Numero on havaittu julkisissa lähteissä (1 havainto).
Kannattaako numeroon vastata?
Lankaverkon numerosta soittavat usein yritykset, viranomaiset tai asiakaspalvelut, mutta myös puhelinmyyjät käyttävät niitä. Tarkista soittaja muiden käyttäjien kokemuksista tältä sivulta ennen kuin soitat takaisin.
Ole ensimmäinen ja kerro, kuka soitti
Tästä numerosta ei ole vielä käyttäjäraportteja. Kommenttisi auttaa muita tunnistamaan soittajan.
Usein kysyttyä numerosta
Kenen numero 05 358 478 on?
Kenen numero +358 5 358 478 on?
Mikä operaattori omistaa 05358-alkuiset numerot?
Onko numero 05 358 478 turvallinen vastata?
Voinko estää 05358-alkuiset puhelinmyyjät?
Miksi numero 05 358 478 soittaa minulle?
Yleisiä kysymyksiä tuntemattomista numeroista
Miksi numeron omistajan nimeä ei näytetä?
Mitä lankaverkon numero kertoo sijainnista?
Miksi jotakin numeroa ei löydy palvelusta?
Näkyykö nimeni kun kirjoitan kokemuksen?
Näin toimit tuntemattoman numeron kanssa
Tallenna toistuva häiritsijä nimellä
Tallenna numero puhelimeesi selkeällä nimellä, esimerkiksi Ei vastata. Näet heti kuka soittaa etkä vastaa vahingossa.
Kilpi tunnistaa soittajan
Telemarkkinointikieltoon sisältyy Kilpi-sovellus ensimmäisen vuoden ilmaiseksi. Se tunnistaa ja estää huijaus- ja myyntisoittoja sekä varoittaa huijausviesteistä.
Soita itse takaisin oikeaan numeroon
Jos soittaja väittää olevansa pankista tai viranomaisesta, katkaise ja hae numero itse yrityksen omilta sivuilta. Älä käytä numeroa jonka soittaja antoi.
Lue lisää tuntemattomista numeroista
Numerohaku on ilmainen eikä vaadi rekisteröitymistä
Haku ja muiden kokemusten lukeminen on maksutonta. Palvelu näyttää numeroalueen operaattorin, numeron tyypin, alueen sekä muiden suomalaisten jakamat kokemukset. Maksullista on vain vapaaehtoinen telemarkkinointikielto.
Lue lisää ilmaisesta numerohaustaNäin selvität tuntemattoman numeron
Syötä numero hakuun missä tahansa muodossa. Näet numeroalueen operaattorin, numeron tyypin ja muiden suomalaisten kokemukset. Haku ja kokemusten lukeminen on ilmaista eikä vaadi rekisteröitymistä.
Lue opas: kuka soittiSaman alueen numeroita
Samoihin aikoihin havaittuja numeroita
kenennumero.fi on ilmainen numerohaku: operaattoritiedot perustuvat Traficomin numerointipäätöksiin ja kokemukset ovat käyttäjien jättämiä. Palvelu on tarvittaessa yhteydessä viranomaisiin, kuten Traficomiin ja Tietosuojavaltuutettuun.